Медичний блок

 Вас вітає сестра медична   закладу дошкільної освіти  Войтасик Рита Юріївна!

 

А турботливива  Рита Юріївна

Про здоров'я наше дбає.

Гріє носики малятам,

Як ростуть, спостерігає.

І на щеплення завжди

До неї поспішають малюки.

Будьте впевнені, батьки,

Здорові ваші дітлахи. 

 

Медичне обслуговування в  закладі дошкільної освіти здійснюється відповідно до:

· Закону України «Про дошкільну освіту» (ст. 34);

· Положення про дошкільний навчальний заклад;

· Постанови кабінету Міністрів України від 14.06.2002 р. №826 «Порядок медичного обслуговування дітей у дошкільних навчальних закладах»,

· спільного наказу МОЗ та МОН України від 30.08.2005 р. № 432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі»,


Основні завдання сестри медичної  закладу дошкільної освіти:

  • Постійний контроль за станом здоров’я дітей;
  • Проведення обов’язкових медичних оглядів дітей;
  • Проведення профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень у порядку і в терміни, встановлені МОЗ України;
  • Надання невідкладної медичної допомоги дітям у разі гострого захворювання або травми;
  • Здійснення контролю за організацією та якістю харчування, дотриманням раціонального режиму навчально-виховної діяльності, навчального навантаження;
  • Контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічного режиму;
  • Проведення санітарно-просвітницької роботи серед дітей, батьків або осіб, які їх замінюють, та працівників дошкільного навчального закладу;
  • Ведення звітно-облікової медичної документації в порядку, встановленому МОЗ України.

У  закладі дошкільної освіти діти проводять значну частину часу в той період життя, коли відбувається їх інтенсивний розвиток, становлення особистості, формування багатьох корисних звичок; коли вони набувають нових знань та уявлень; коли закладаються основи здоров’я.

Добрий фізичний стан дитини забезпечують такі чинники:

1.   Активна рухова діяльність.

2.   Достатнє перебування на свіжому повітрі.

3.   Загартування з використанням природних чинників (повітря, води, сонця, ґрунту).

4.   Правильна організація харчування .

5.   Достатній сон ( індивідуально для кожного вікового періоду розвитку).

 

6.   Цікавий та корисний відпочинок.


 

 Як не хворіти у дитячому садку.

Перший рік в дитячому саду – справжнє випробування, як для дитини, так і для батьків. Постійні лікарняні і капризи зводять з розуму, і здається, що всі зусилля даремні – дитина хворітиме. Немає! Хвороб не буде, якщо правильно підготувати малюка. Дитина в саду «повинна» хворіти за умовчанням! Абсолютно нове середовище, нове оточення і самі різні віруси і бактерії, так або інакше, зроблять свою справу. Проте, готувати дитину до саду необхідно, повірте, це обов'язково принесе плоди.

Починаємо підготовку оптимальним часом для першого походу в дитячий сад вважається середина серпня – початок вересня. Температура повітря знижується, вимотуюча жара сходить нанівець. В той же час до осінніх дощів і хвороб достатньо часу, малюк встигне адаптуватися. Але підготовку потрібно починати вже в червні. 
Про все по порядку. Їдемо до моря! Це дуже важливий і обов'язковий пункт. У 20-х числах червня варто на 10-14 днів вивезти діток до моря. І хай це буде не Крим, і не Туреччина, а убережжя Азовського моря. Але це буде цілюще морське повітря, ласкаве сонце і море фруктів. До речі, дітям до 3-х років педіатри не рекомендують зміну кліматичної зони. Тобто навіть південний берег Криму – стрес для дитячого організму. Якщо ж ви все-таки вирішили їхати на ЮБК, тривалість відпочинку рекомендується не менше трьох тижнів! Кращі дитячі курорти – Евпаторія, Саки, Бердянськ, Урзуф. Вибір за вами! Що ви «привезете» з моря?! Багаж вітаміну Д, дарованого сонцем (захисні креми для діток ніхто не відміняв!), загартовані морським повітрям органи дихання, кілограми з'їдених фруктів і гарний настрій вашого карапуза.ї

 

 

Не забуваймо про вітаміни

У зимовий період раціон малюка має бути висококалорійним, вміщувати багато білків, вуглеводів і вітамінів. Рис, гречана та вівсяна каші, біле куряче й індиче м'ясо, риба, нежирні свинина і яловичина мають складати основу харчування.

І звісно ж, не можна забувати про овочі і фрукти. Холодної пори найважливішим є вітамін С, який захищає дитячий організм від застуди. Його у великій кількості містять петрушка, солодкий болгарський перець , брюссельська, цвітна, білоголова капусти та шпинат.

Аби максимально зберегти цінні речовини в овочах, варіть їх не надто довго. Найбільш корисними фруктами взимку вважаються ківі, лимон, апельсин, грейпфрут і мандарин. Якщо у малюка діатез чи алергія на ці фрукти, замінити їх можуть морожені ягоди: суниці, малина, чорна смородина, аґрус.

 

Застуді – жодного шансу

Якщо помітили у малюка перші ознаки застуди, негайно починайте лікування. Три – чотирирічному малюкові приготуйте гарячу ванночку для ніг. Для цього залийте суміш із чотирьох столових ложок лікарських трав(листя волоського горіха і ромашки) чотирма літрами гарячої води. Нехай дитина попарить ніжки десь п’ять хвилин. Потім ретельно витріть ступні, натріть їх спиртом, надіньте спочатку бавовняні, а потім вовняні шкарпетки і вкладіть малюка у ліжко періодично пропонуйте йому випити щось тепле, скажімо, липовий чай з малиною – рідина виводить з організму продукти інтоксикації.

У малюка нежить? Допоможе інгаляція. Кілька крапель ароматичної олії чайного дерева, шавлії, евкаліпту тощо нанесіть на хустинку, яку повісьте над ліжком. Подрібнені цибулю та часник загорніть у марлеву торбинку і на одну хвилину піднесіть до носа дитини.



Щеплення дошкільників

 

Міносвіти надало роз’яснення щодо обов’язковості прийому дітей до дошкільних навчальних закладів


Міністерство освіти і науки звернуло увагу регіональних управлінь освіти на дотримання порядку прийому дітей до дитячих садків

Про це йдеться у листі профільного міністерства направленому на адреси регіональних управлінь освіти і науки, в якому акцентовано увагу керівників освіти на дотримані державних гарантій щодо прав громадян на освіту та незаконності вимог щодо обов’язкового профілактичного щеплення дітей.

В міністерстві зокрема підкреслюють, що у відповідності з Конституцією кожен має право на освіту, а обов’язком держави є забезпечення доступності дошкільної освіти в державних і комунальних учбових закладах.

У профільному міністерстві зазначають, що конституційна гарантія реалізації права на освіту означає, що нікому не може бути відмовлено у праві на освіту і держава має створити можливості для реалізації цього права.

Відповідно до освітнього законодавства, прийом дітей до дошкільних навчальних закладів проводиться за бажанням батьків, які мають право обирати дошкільний навчальний заклад.

У відповідності до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою уряду №305, прийом дітей в дошкільний учбовий заклад здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної картки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення та свідоцтва про народження.


Для прийому дітей до дошкільного навчального закладу (групи) компенсуючого типу додатково подається висновок психолого-медико-педагогічної консультації, територіального лікувально-профілактичного закладу чи тубдиспансеру, направлення місцевого органу управління освітою.

Міністерство також надало роз’яснення щодо питань необхідності профілактичних щеплень дітей.

За повідомленням відомства, особам, які не досягли п'ятнадцятирічного віку, профілактичні щеплення проводяться за згодою їх об'єктивно інформованих батьків, які мають право відмовитися від щеплень за відсутності повної об'єктивної інформації про вплив щеплень на стан здоров'я і подальші наслідки.

У міністерстві підкреслили, що право на відмову від щеплень закріплене і в Положенні про організацію і проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ України від 03.02.2006 р. №48.

У разі, якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів, вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.

Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України №434 від 29.11.2002 та затвердженого цим наказом примірного "Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу".

В Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту зазначили, що відмова керівника дошкільного навчального закладу у прийнятті дитини до закладу без відповідних профілактичних щеплень суперечать діючому законодавству України.

За наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка із висновком лікаря, у якому зазначено, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, керівник закладу зобов’язаний прийняти дитину до закладу.

За дорученням заступника міністра освіти , зміст відповідного листа має бути доведений до відома місцевих органів управління освітою та керівників дошкільних навчальних закладів.

Нагадаємо, у липні минулого року, Верховною Радою були внесені зміни до Закону України "Про дошкільну освіту", якими зокрема передбачена обов’язковість дошкільної освіти дітей старшого дошкільного віку, доступність і безоплатність якої має забезпечувати держава.



ПЛАН  НАССР ЗДО № 1

 

         КТК

Небезпечний

чинник, яким керують у КТК

Критичні межі

Процедура моніторингу

 

Коригувальні дії

 Процедури верифікації     

Записи НАССР

1

2

3

4

 

8

 

9

Приймання сировини, продуктів харчування

 

Біологічний: біологічне забруднення патогенними мікроорганізмами;

Хімічний: пестициди;

Фізичний: гризуни, жучки, домішки

 

За мікробіологічними та хімічними показниками продукція повинна відповідати ДСТУ, ТР

 

Вхідний контроль відповідно до Програми виробничого контролю сировини, продуктів харчування що надходить до закладу. Візуальний огляд транспорту постачальника.

 

Контролювання поставок відповідно до Договорів з постачальниками.

Періодичний виробничий контроль

Запис внутрішніх аудитів.

Зберігання сировини, продуктів харчування

 

Біологічний: При порушеннях умови зберігання (порушення температурного режиму, товарне сусідство і т.д.);

 Хімічний: Забруднення дезінфектантом, миючим засобом;

Фізичний: гризуни, жучки, домішки

 

За мікробіологічними та хімічними показниками продукція повинна відповідати ДСТУ, ТР

 

Контроль за дотриманням умов зберігання:

1. Контроль за дотриманням температурного режиму та умов при зберіганні.

2. Контроль умов зберігання готової продукції становить 30 хвилин.

 

1.Правильне  зберігання та контроль за мікрокліматом на складі і холодильному обладнанні

2.Обслуговування, наладка роботи холодильного обладнання.

3.Своечасна дезінфекція та розморожування холодильників.

4.Дератізація і проведення генеральних прибирань коморі.

5.Виконання заходів щодо запобігання проникнення гризунів, комах.

 

Періодичний виробничий контроль

Запис внутрішніх аудитів. журнал складського обліку

Приймання м’ясної сировини (охолодженої): яловичини, м’яса курячого;

Приймання ковбаси, сосисок

Зберігання сировини, продуктів харчування

 

Біологічний: При порушеннях можливий ріст БГКП, висока вірогідність вторинного забруднення готової продукції, обладнання, інвентарю

Склад небезпечних речовин не повинен перевищувати встановлені норми ТР

Контроль за постачанням м’яса  охолодженого з відповідним кінцевим терміном реалізації; Контроль за дотриманням вимог працівниками при обробці сирої сировини; контроль за працівниками при приготуванні фаршів; дотримання подвійної термічної обробки сировини, продукту харчування;

Обробка сировини відповідно до пунктів Інструкції з харчування для ДНЗ.

 

Проведення навчання персоналу не рідше 1 разу на рік, з наступним заліком.

Періодичний виробничий контроль;  контроль за відходами переробки

Запис внутрішніх аудитів. Журнал бракеражу сирої продукції,

Журнал відходів.

Приймання та обробка кисломолочної продукції перед використанням

Біологічний: При порушеннях можливий ріст БГКП, висока вірогідність вторинного забруднення готової продукції, обладнання, інвентарю;

Фізичний: гризуни, жучки, домішки

 

 

Склад небезпечних речовин не повинен перевищувати встановлені норми ТР

Контроль за постачанням кисломолочних продуктів з відповідним кінцевим терміном реалізації; Контроль за дотриманням вимог працівниками при обробці кисломолочних продуктів; контроль за працівниками при приготуванні страв з сиру кисломолочного; дотримання термічної обробки сировини (кіп’ятіння, запікання);

Обробка сировини відповідно до пунктів Інструкції з харчування для ДНЗ.

 

 

Періодичний виробничий контроль

Запис внутрішніх

аудитів. Журнал бракеражу сирої продукції,

Журнал відходів 

Обробка яєць перед приготуванням страв

Біологічний: При порушеннях можливий ріст БГКП, висока вірогідність вторинного забруднення готової продукції, обладнання, інвентарю (сальмонельоз);

 

Склад небезпечних речовин не повинен перевищувати встановлені норми ТР

Контроль за постачанням яєць; Контроль за умовами зберігання яєць; Контроль за дотриманням умов обробки яєць перед приготуванням страв; Контроль за лабораторними дослідженнями (сальмонельоз).

Обробка яєць відповідно до Інструкції. Миття та дезінфекція обладнання та інвентарю

Періодичний виробничий контроль

Запис внутрішніх аудитів.

Видача продовольчої сировини з комори на харчоблок відповідно до меню-вимоги

Біологічний: При порушеннях можливий ріст БГКП, висока вірогідність вторинного забруднення готової продукції, обладнання, інвентарю;

Фізичний: жучки, домішки, не відповідність вазі

 

Меню-вимога

Контроль за дотриманням правил обслуговування обладнання, інвентарю, яке контактує з продовольчою сировиною.

Контроль за недопущенням потрапляння чужорідних включень в продукти харчування.

 

Контроль за обсягом та асортиментом продуктів харчування, сировиною, які видано (денний запас) продуктів на харчоблок для приготування відповідно до картотеки-страв: перші, другі, треті страви, салати, гарніри.

Контроль за дотриманням санітарних вимог персоналом.

 За потребою замовлення лабораторії (п.4.31 Інструкції);

 

Виконання  п. 4.9. Інструкції;

Періодичний виробничий контроль

Запис внутрішніх аудитів.

Приготування страв: фарш з м’ясної сировини, з рибної сировини

 

Фізичний: сторонні включення у вигляді кісток, луски, вовни тварин

 

Відсутність чужорідних включень

Контроль за подвійною термічною обробкою, варити і тушкувати продукти слід при температурі 100°, смажити — при 195-200°С.

Контроль за дотриманням правил обслуговування обладнання, інвентарю, яке контактує з продовольчою сировиною.

Контроль до вимог Інструкції п. 5.1-5.18

Контроль за дотриманням санітарних вимог персоналом.

 За потребою замовлення лабораторії (п.4.31 Інструкції);

Виконання  п. 4.27. Інструкції

Періодичний виробничий контроль, достатність освітлення в робочій зоні, контроль за відходами переробки

Запис внутрішніх аудитів. Журнал бракеражу сирої продукції,

Журнал відходів

Кулінарна обробка овочів, фруктів

 

Біологічний: повторне забруднення продукції  БГКП, патогенні

Хімічний: нітрати

По мікробіологічним та хімічним показникам продукція повинна відповідати ДСТУ

Контроль за дотриманням правил обслуговування обладнання, інвентарю, яке контактує з овочами, фруктами. Кулінарна обробка.

Контроль за дотриманням правил обслуговування обладнання, інвентарю, яке контактує з овочами, фруктами. Кулінарна обробка.

Контроль за дотриманням санітарних вимог персоналом.(п.4.23-4.26 Інструкції);

 За потребою замовлення лабораторії (п.4.31 Інструкції); Контроль за дотриманням санітарних вимог персоналом (п.5.3-5.9 Інструкції)

Періодичний виробничий контроль, контроль за відходами переробки

Запис внутрішніх аудитів. Журнал відходів

Зняття проб з готової продукції, добові проби

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Біологічний: повторне забруднення продукції  БГКП, патогенні

Фізичний: сторонні включення

Видача готових страв дозволяється тільки після зняття проби.

Контроль за веденням Журналу бракеражу ГП (оформлення записів, завірення журналу);

Контроль за якістю роботи кухарів харчоблоку;

Зняття проб за 30 хв. до видачі на групи; якісна оцінка страв;

Записи до журналу бракеражу ГП здійснюються відповідальною особою під підпис;

Зберігаються протягом доби до закінчення аналогічного прийому їжі наступного дня із зазначенням дати та часу відбирання

Періодичний виробничий контроль

Запис внутрішніх аудитів. Журнал  бракеражу ГП;

Прийом їжі вихованцями (кінцевий споживач)

 

 

 

 

 

 

 

 

Біологічний: повторне забруднення продукції  БГКП, патогенні

Фізичний: сторонні включення

Контроль за дотриманням графіку видачі їжі;

Контроль за t режимом готових страв;

Контроль за  якістю страв;

 

 

 

 

Контроль за t режимом готових страв;(п.1.27 Інструкції)

Зняття проб контроль за смаковою якістю готових страв

Поруч з харчоблоком обов’язково вивішується графік видачі їжі та денне меню із зазначенням виходу кожної страви, яке завірене керівником.

Зняття проб за 30 хв. до видачі на групи; якісна оцінка страв;

Внесення змін до примірного меню вимоги

Періодичний виробничий контроль

Запис внутрішніх аудитів.

Прибирання приміщень харчоблоку

Біологічний: повторне забруднення продукції  БГКП, патогенні

Хімічний: дезінфекційні засобиФізичний: сторонні включення

Контроль за прибиранням приміщень харчоблоку, за дотриманням встановлених концентрацій миючих та дезінфікуючих засобів.

Контроль за наявністю і правильним використанням, зберіганням прибирального інвентарю, його маркуванням.

Інструкція з розчину дезінфікуючих засобів;

Контроль за зберіганням притирального інвентарю

Контроль за концентрацією мийних та дезінфікуючих засобів

Періодичний виробничий контроль

Запис внутрішніх аудитів. Журнал санітарного стану харчоблоку

Немає коментарів:

Дописати коментар

Головна сторінка

Миколаївська область м. Снігурівка вул. Янтавна буд.7 Телефон (05162)2-13-50 МИ РАДІ ВІТАТИ ВАС НА ОФІЦІЙННОМУ САЙТІ СНІГУРІВСЬКОГО ЗАКЛАДУ...